איך לתכנן את עיצוב האמבטיה באופן מושלם

חדר אמבטיה בהתאמה אישית

איך לתכנן את עיצוב האמבטיה באופן מושלם


חדר הרחצה העכשווי הפך להיכל ספא מפנק והוא המקום המושלם בבית להירגעות טוטאלית. כדי שהתכנון והעיצוב של חדר הרחצה יענה על הצרכים האישיים וישתלב עם העיצוב הכולל וסגנון החיים, כדאי לעצב חדרי אמבטיה בהתאמה אישית.

 חדרים שישרתו את הדיירים לאורך זמן – הן מהבחינה הפרקטית והן מבחינה האסתטית וכמו כן, שישתלבו במרחב הכולל של סביבת המגורים.

לפניכם מספר דגשים בתכנון ועיצוב חדר אמבטיה חלומי אליו תרצו לחזור שוב ושוב, כל יום מחדש.

 

תכנון החלל לפי מידות מדויקות

חשוב מאוד להתייחס למבנה וגודל החדר לפני שמתכננים אותו, על מנת להבין מה הוא יכול לכלול. אמבטיה רחבת ידיים או רק מקלחון ואולי גם וגם, שידת אמבט באיזה גודל, שירותים ועוד פתרונות אחסון או אלמנטים עיצוביים כמו סולם דקורטיבי לתליית מגבו ועד מראה עומדת. יש לשים דגש לתנועה נוחה במרחב, יציאה מתוך האמבט וכניסה וכן נוכחות של שני דיירים בחדר רחצה אחד בו זמנית כמו בתכנון שני כיורים נפרדים וכדומה. יש להתייחס לאלמנטים המשפיעים על התכנון כמו פתחים, דלת, תשתית אינסטלציה וחשמל.

העיצוב מוביל את התהליך

החליטו מראש איזה עיצוב מועדף עליכם ביצירת חדר אמבטיה. האם זה יהיה עיצוב מודרני בקווים ברורים ובניקיון עיצובי בולט או עיצוב כפרי יותר עם אלמנטים משודרגים וקישוטים רבים? העיצוב מתייחס הן לאריחים הנבחרים, אריחי קרמיקה מצוירים או אריחים חלקים חפים מעיטורים והן לשידת האמבט והנאות שלה ועד האמבטיה עצמה – מלבנית, עגולה, פרי סטנד והקשר העיצובי בין כל האובייקטים השוכנים בחדר הרחצה.

חדר רחצה בעיצוב מותאם אישית

שידת אמבט – הכוכבת של החלל

אין עוררין על כך ששידת האמבט היא המלכה של חדר הרחצה – מלכת האמבטיה. היא פתרון האחסון המרכזי בחדר, לרוב הכיור מוטבע בה או מונח עליה והיא המקום בו מתארגנים במהלך השהייה בחדר הרחצה, בין אם שטיפת פנים, איפור וכדומה. כיום אפשר להבחין בין שתי מגמות מנוגדות פופולאריות: האחת היא שידות רחצה בניחוח כפרי עם דקורציות ותבליטים והשנייה היא שידת אמבט בקווים נקיים ומדויקים. כמו כן, שידות יצירתיות ממדף מרחף עליו מונח הכיור ועד שידות תחתונות בפער ניכר ממיקום הכיור עצמו. התייחסו לטיב החומרים הנבחרים, באיזה עץ מדובר, מהי העמידות שלו במים (בכל זאת, מדובר בחלל שנוטה לרטיבות), איזה גוון מועדף עליכם המתמזג בהרמוניה עם הכלים הסניטריים ובאיזה פתרונות אחסון יש לכם צורך.

לדוגמא, אחסון למגבות חלוקים, מוצרי קוסמטיקה. האם האחסון יהיה במקום אחד, באותה שידה, או בשידות שונות בחלל – שידה רצפתית או שידה תלויה והאם פתרונות האחסון יהיו סמויים לשמירה על מראה נקי או גלויים. אפשר כמובן ליצור “משחק” מעניין בין פתרונות סמויים לגלויים, להקצות חלק מהשידה לטובת כיור ולהשאיר את החלק שנותר לדקורציות

 

תכנון ועיצוב חדר אמבטיה חשוב לשימוש אופטימלי ולהשגת האווירה השלווה המבוקשת בחלל.

 

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email

יש לנו עוד מאמרים מעניינים..

Call Now Button