איך לעצב את המטבח בהתאם לצרכים האישיים

נגרות מטבח בהתאמה אישית

איך לעצב את המטבח בהתאם לצרכים האישיים

המטבח הוא הלב הפועם של הבית ובשנים האחרונות תופס נוכחות מרשימה ובולטת יותר בסביבת המגורים. אבל אם תשימו לב, לכל בית יש מטבח קצת אחר המושפע מגודל המרחב, סגנון מבוקש ואורח חיים. יש חשיבות רבה לדרך בה מתכננים ומעצבים את המטבח כך שהוא יתאים לדייריו וכאן נכנסת לתמונה נגרות בהתאמה אישית.

אלה הם מטבחים הנוצרים בתהליך הפריה הדדי המשותף ללקוח ולנגר, הבוחרים ביחד את סוג המטבח, המבנה, לרבות דגש על תכולת הארונות וסידור המטבח בדרך הנוחה ביותר להעדפות הייחודיות של הדיירים – הם אלה שישתמשו בסופו של דבר במטבח. חשוב שהמטבח ישרת את הדיירים לאורך זמן ואכן יהיה שימושי ולא תמונה מתוך קטלוג, שאולי נראית נהדר אך לא יעילה כלל. השילוב בין אסתטיקה לפרקטיות הכרחי וכאשר מעצבים מטבח מותאם באופן אישי משיגים את הקומבינציה המנצחת בין השניים. איך עושים זאת? מספר טיפים לתהליך התכנון וההתאמה.

נגרות בהתאמה אישית - מטבחים
מטבח בהתאמה אישית

מה בין סגנון חיים ומטבחים?

המטבח הוא תוצר של הדיירים. חשוב לבחון מראש באיזה סוג משפחה מדובר – האם זו משפחה שמרבה לבשל ולארח או משפחה שאוהבת לארח אך לא מרבה בבישול, האם בני המשפחה נוהגים לשבת לאכול ארוחות משותפות במטבח או בפינת האוכל ומה הרכב הדיירים. אם זה רק בני זוג או משפחה של 4-5 נפשות. חובבי הבישול יעדיפו בוודאי מטבח גדול ומאובזר יותר ואלה שאוהבים לאכול במטבח ישמחו לאי רחב ידיים או דלפק נוח עם כיסאות בר צמודים לאכילה בשטח המטבח.

התכנון קובע

יש חשיבות לתכנון עצמו לתנועה נוחה במטבח. מומלץ לחשב, למשל, את גובה השיש כך שיתאים לגובה המשתמשים וכן להתייחס לפתרונות אחסון כך שיתאימו לתכולת האחסון המשוערת מבחינת מצרכי מזון, כלים, האם יש כלי סרוויס מיוחדים שרוצים להציג כלפי חוץ ולהתאים עבורם פתרון אחסון גלוי או להפך – מוצרי חשמל רבים שרוצים להסוות מאחורי דלתות של ארונות. חשוב להחליט מראש למשל היכן יאוחסן טוחן אשפה, האם יהיו שני כיורים או כיור אחד, האם האי יהיה מוקד הבישול או רק מוקד הישיבה והאירוח. בתהליך של נגרות בהתאמה אישית מתמקדים בפרטים הקטנים ביותר, כולל חלוקה של המגירות ועומק וגודל כל ארון ותא אחסון, מקרר יינות באי או מזווה בקונסטרוקציה המרכזית וכדומה. התכנון הוא בפרטי המטבח אך גם במבנה שלו מהתייחסות לפתחים, כגון דלתות וחלונות ועד תשתית אינסטלציה וחשמל.

נגרות מטבח בהתאמה אישית
נגרות בהתאמה אישית

סגנון מוביל

העיצוב של המטבח משמעותי וכדאי להחליט מראש האם זה יהיה מטבח שישתלב באופן הרמוני עם החלל, למשל, מטבח מודרני לבית מודרני או מטבח בסגנון כפרי לבית בניחוח כפרי או להפך – יתבלט על רקע החלל בעיצוב שונה לחלוטין. למשל, מטבע בצבע עז על רקע בית לבן ומינימליסטי או מטבח הייטקי על רקע בית כפרי. כמובן שההחלטות העיצוביות הן רבות מסוג העץ הנבחר דרך המרקם, סגנון הידיות, סוג משטח העבודה ועד האביזרים הנלווים.

נגרות בהתאמה אישית מאפשרת לעצב את מטבח החלומות כך שהוא יתאים בדיוק לצרכים האישיים.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email

יש לנו עוד מאמרים מעניינים..

Call Now Button